Spalio kelionės po Lietuvą

Spalį Jaunimo teatras pradės keliones po Lietuvą ir aplankys Varėną, Anykščius, Klaipėdą. Sklaidai parinkti spektakliai, kurie pristato jaunųjų menininkų kūrybines paieškas ir kelia klausimus apie jauno žmogaus gyvenimiškus pasirinkimus. Greta tarptautinį pripažinimą pelniusių jaunųjų teatro ir muzikos kūrėjų Kamilės Gudmonaitės, Arturo Bumšteino darbų gastrolėse pristatysime ir jauniausios kartos aktorės ir režisierės Ievos Kaniušaitės spektaklį bei Lietuvos teatro korifiejaus Valentino Masalskio darbą apie skirtingų kartų kūrėjų dialogą. Taip pat per Tiketos platformą žiūrovai skirtingose Lietuvos vietose galės išvysti specialiai tiesioginei transliacijai sukurtą projektą „Sau pačiam“ – aktorės Viktorijos Kuodytės monospektaklį pagal Marko Aurelijaus to paties pavadinimo knygą.

Asia Vološina MAMA
Spalio 3 d. Varėnos kultūros centre XII Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje

I. Kaniušaitė savo darbe kalba apie universalius, galbūt net banalius dalykus – žmogaus smulkumą pasaulio ir amžinybės akivaizdoje. Apie tai, jog žmogus nori būti išgirstas, išklausytas šitam labai dideliam pasaulyje, kuris eina savo vaga nebūtin. Galų gale, apie tai, kad net jei žmogus suvokia, jog jo istorija yra viena iš milijono, jis vis tiek ilgisi kito, kartais tik vieno vienintelio žmogaus, kad bent akimirkai nebūtų taip žvarbu.

Teklė Kavtaradzė, Kamilė Gudmonaitė SAPNAVAU SAPNAVAU
Spalio 10 d.,14, 16, 18 val. Anykščių kultūros centre profesionalių teatrų nacionalinės dramaturgijos festivalyje PAKELEIVINGI


Mūsų tikslas – tirti, ar yra įmanomas dialogas tarp visuomenės ir atstumtųjų. Ar mums įmanoma kalbėtis? – sako viena ryškiausių jaunosios kartos režisierių Kamilė Gudmonaitė. Ji kartu su dramaturge Tekle Kavtaradze naują spektaklį sukūrė tyrinėdamos kalinių gyvenimus. Abi menininkės metus rezidavo Jaunimo teatre tam, kad pasirengtų įgyvendinti savo projektą. Jos lankėsi Lukiškių kalėjime ir susitikinėjo su nuteistaisiais iki gyvos galvos.

John Logan RAUDONA
Spalio 28 d. Klaipėdos dramos teatre

Šiuolaikinio amerikiečių scenaristo ir dramaturgo Johno Logano pjesės „Raudona“ centre – viena ryškiausių XX a. pokario šiuolaikinio meno asmenybių Markas Rothko. Veiksmas vyksta šeštajame dešimtmetyje, Niujorke, Rothko studijoje. Savo spektaklyje aktorius ir režisierius V. Masalskis per Rothko asmenybę kalba apie kūrybines aukštumas pasiekusio menininko pasirinkimus, profesinį maksimalizmą ir su amžiumi ateinantį suvokimą jog būtina užleisti vietą jaunajai kartai, ją paskatinant ateiti į meno pasaulį. 

Markas Aurelijus SAU PAČIAM
Spalio 24 d. www.tiketa.lt tiesioginė transliacija

Gyva legenda tapusio Romos imperatoriaus Marko Aurelijaus filosofinių užrašų rinkinys „Sau pačiam“ – tai intymus pokalbis su savimi akistatoje su fatališka gyvenimo tikrove. Tai – apmąstymai apie žmogaus gyvenimo prasmę, ieškant jos per pareigą kitam žmogui, ir susitaikymą su neišvengiamu išėjimu. Nedidelėje knygelėje dienoraščio forma Markui Aurelijui pavyko įvardinti virš kasdienybės rūpesčių pakylantį žmogaus santykį su pasauliu, jo gyvenimo veiklos kryptingumo ir kantrybės susidūrus su sunkumais svarbą.