Eimuntas Nekrošius. Tėvo kėdė

RežisieriusAudronis Liuga
Trukmė 33 min.

APRAŠYMAS

Renginys nemokamas. Būtina išankstinė registracija el. paštu gerda@jaunimoteatras.lt

Režisieriaus Eimunto Nekrošiaus tėvas buvo savamokslis stalius ir kūrė įvairius medžio dirbinius. Ne viena tėvo padaryta kėdė buvo panaudota Nekrošiaus spektaliuose ir su jais apkeliavo pasaulį.

Eimunto Nekrošiaus tėviškė Šiluva – mažas miestelis, garsėjantis kaip maldininkų lankoma šventa vieta. Režisierius dažnai čia lankydavosi ir leisdavo vasaras tėvų name, ruošdamasis naujiems darbams.

Renesansinis Teatro Olimpico (Vicenza, Italija) – seniausias uždarų patalpų teatras pasaulyje. Čia Nekrošius 2013-aisiais dirbo meno vadovu ir išleido spektaklį Jobo knyga. Jame per tėvo ir vaiko ryšį žvelgiama į Šventojo rašto istoriją...

Jobo knyga buvo pirmasis Nekrošiaus spektaklis, parodytas jo tėviškėje. Susirinko minia vietinių ir gretimų apylinkių žmonių. Spektaklis buvo rodomas centrinėje miestelio aikštėje priešais piligrimų gausiai lankomą Šiluvos baziliką. Netoli tos vietos, kur jis po kelių metų buvo palaidotas...

Tėvo kėdė – tai filmo autoriaus Audronio Liugos liudijimas apie Eimuntą Nekrošių, kaip žmogų ir kūrėją. Apie ryšį tarp tėvo ir sūnaus, namų ir pasaulio.