„Auksiniams scenos kryžiams“ nominuoti Jaunimo teatro kūrėjai

Paskelbti 2020 metų „Auksinių scenos kryžių“, profesionaliojo scenos meno premijos, apdovanojimų nominantai, tarp jų – trys Jaunimo teatro spektakliai ir net aštuoni jų kūrėjai.

Geriausio metų režisieriaus titului nominuotas Krystianas Lupa už spektaklio „Austerlicas“ pagal to paties pavadinimo W.G. Sebaldo knygą režisūrą.

Geriausios aktorės kategorijoje nominuotos Jaunimo teatro aktorės Danutė Kuodytė už Veros vaidmenį spektaklyje „Austerlicas“ ir Viktorija Kuodytė už Svetos Salmanovos vaidmenį jaunos režisierės Eglės Švedkauskaitės spektaklyje „Žmogus iš žuvies“ pagal šiuolaikinės rusų dramaturgės Asios Vološinos pjesę.

Geriausio aktoriaus titului nominuoti Jaunimo teatro aktoriai Sergejus Ivanovas  už Žako Austerlico vaidmenį spektaklyje „Austerlicas“ ir Matas Dirginčius už Maksimiliano Aichenvaldo vaidmenį spektaklyje „Austerlicas“ bei Benua vaidmenį spektaklyje „Žmogus iš žuvies“.

Geriausios metų vaizdo projekcijos nominantas – Mikas Žukauskas už vaizdo projekcijas spektaklyje „Austerlicas“.

Režisierė Eglė Švedkauskaitė nominuota Jaunojo menininko kategorijoje už spektaklį „Žmogus iš žuvies“.

Į „Auksinį scenos kryžių“ už geriausią muziką spektakliams pretenduoja garso menininkas Arturas Bumšteinas, sukūręs muziką K. Lupos spektakliui „Austerlicas“ ir savo debiutiniam režisūros darbui „Urbančičiaus metodas“ (pagal Th. Bernardą).

 

Sveikiname kūrėjus!

 

VJT informacija