Naujienos

Artėja premjera AŠTUONIOS MYLINČIOS MOTERYS

2015. 01. 20.

Jau visai netrukus žiūrovai galės išvysti intriguojančią istoriją, kurios pagrindiniu emociniu užtaisu taps spektaklyje vaidinančios skirtingų kartų bei temperamento Jaunimo teatro aktorės. “Aštuonios mylinčios moterys” – detektyvinė komedija, kurios premjeros laukiama vasario 13-14 d., 18 val., Didžiojoje teatro scenoje.
 
Nepelnytai užmiršto žymaus prancūzų rašytojo, aktoriaus ir kino režisieriaus Robero Toma (Robert Thomas) pjese susidomėjo aktorius ir režisierius Balys Latėnas. Jau visai netrukus Didžiojoje teatro scenoje žiūrovai galės išvysti intriguojančią istoriją, kurios pagrindiniu emociniu užtaisu taps spektaklyje vaidinančios skirtingų kartų bei temperamento Jaunimo teatro aktorės: Kristina Andrejauskaitė, Dovilė Šilkaitytė, Aušra Pukelytė, Neringa Varnelytė, Giedrė Giedraitytė, Jonė Dambrauskaitė bei kviestinės aktorės – Gabrielė Malinauskaitė ir Rūta Žibaitytė. Spektaklio scenografiją ir kostiumus kuria Marta Vosyliūtė, muziką – Giedrius Puskunigis, judesio kompozicijos autorius Paulius Tamolė.

Šioje detektyvinėje komedijoje atsiskleidžia elegantiškas humoras, grakštūs sąmojai ir nenuspėjami siužeto vingiai. Žinoma, viskam vadovauja jausmai ir emocijos, kylantys iš netikėtų situacijų, į kurias papuola aštuonios žavios, protingos, gundančios ir pavojingos moterys. Visas veiksmas sukasi prabangiuose užmiesčio namuose, kuriuose prieš kalėdines šventes susirenka visa šeima. Istorijos pradžioje miršta, tiksliau, savo kambaryje yra nužudomas vienintelis šeimos vyras. Kaip paaiškėja, kiekviena moterų: uošvienė, žmona, dukros, kitos giminaitės ir net tarnaitės turėjo pakankamai svarią priežastį su juo susidoroti, bet tuo pačiu pasirūpino ir labai protingu alibi. Įtarimų šešėlis krinta tai ant vienos, tai ant kitos namų gyventojos. Jos pačios imasi nagrinėti, kuri iš jų galėjo įvykdyti šį nusikaltimą. Per visą šią suirutę atsiskleidžia nuostabūs moterų portretai, jų tarpusavio santykiai ir aistringos gyvenimo istorijos.

„Aštuonios mylinčios moterys“ – šeštajame dešimtmetyje parašytas kūrinys, pelnęs ne vieną prestižinį apdovanojimą jo autoriui. R. Toma buvo vertinamas kaip psichologinių ir kriminalinių dramų meistras, išgryninęs komedijinio trilerio (pranc. comédie policière) žanrą. Įdomu tai, kad R. Toma, būdamas aštuoniolikos, jau atlikdavo epizodinius vaidmenis įvairiuose Paryžiaus teatruose ir gyrėsi perskaitęs visas Prancūzijoje kada nors parašytas komedijas. Jis ypatingai domėjosi komedijos žanru ir jo konstravimo būdais. Tam, kad pelnytų ne tik žiūrovų, bet ir kritikos pripažinimą, dramaturgas ne kartą perrašinėdavo savo pjeses, siekdamas ne tiek literatūrinio, kiek sceninio tobulumo. Po daugiau nei penkiasdešimties metų, nuotaikingas kūrinys atgimsta Jaunimo teatro scenoje!