Naujienos

Brechtiškas teatras Vilniuje

2018. 11. 19.

 
Bertoldo Brechto politinis teatras ir jo galimybės įtraukti arba grąžinti nustumtuosius į politinio veikimo lauką yra per mažai pažįstamas lietuviškame teatre. DEMOS kritinės minties institutas siekia jį aktualizuoti Lietuvos teatrinėje bendruomenėje, todėl kartu su Jaunimo teatru kviečiame į Politinio teatro diskusiją Performatyvi politika ir bendruomenės kūrimas: Brechtas šiandien (Performing Politics & Community Building: BRECHT for our Age) 
 
lapkričio 29 d. (ketvirtadienį) 18 val. Valstybiniame jaunimo teatre.
 
Į renginį pakvietėme režisierę Evą Brenner (Austrija), kuri yra įkūrusi alternatyvųjį brechtiškąjį politinį teatrą Vienoje ir pristatys tokio teatro koncepciją. Evos Brenner „prispaustųjų teatras“ siekia kurti vietines bendruomenes, kuriose nebūtų atstumtųjų, priespaudos palaužtų piliečių. Tai teatras, kuris remiasi socialine įtrauktim ir įvairove, o ne pompastiškai švenčia tautinį išskirtinumą ar pramoginį užsimiršimą. Brechto dialektinis teatras gali suteikti naujų impulsų kritiškai ir socialiai jautriai nusiteikusiems teatralams ir kitiems menininkams.
 
Dr. Eva Brenner kuria nepriklausomą eksperimentinį teatrą, rašo pjeses ir prodiusuoja. Studijuodama meno, teatro istoriją, scenos dizainą Vienoje, penkerius metus dirbo Austrijos, Šveicarijos ir Vokietijos teatruose, o 1980 m. Persikėlė į JAV. Čia studijavo scenos menus ir spektaklio studijas Niujorko universitete (1983 m. M.A. ir 1994 m. Ph.D.) ir tapo nepriklausomo politinio Castillo teatro įkūrėja. Nuo 1994 m. Vienoje ji vadovauja eksperimentinio teatro kolektyvui PROJEKT THEATER STUIDO / FLEISCHEREI, kuris sukūrė daugiau kaip 50 politinių pasirodymų ir naujų socialinių teatrų formatų su migrantais ir bendruomenės žmonėmis. Paskelbė knygą apie nepriklausomą teatrą ADPATATION or RESISTANCE: The Loss of Diversity (Viena: Promedia, 2013).
 
Taip pat diskusijoje dalyvaus Jaunimo teatro vadovas Audronis Liuga bei renginio idėjos autorius politinis filosofas Dr. Andrius Bielskis moderuosiantis diskusiją.
 
Renginį remia Transform!Europe.
Įėjimas laisvas.
 
Renginio organizatorius DEMOS kritinės minties institutas