Naujienos

Pokalbių ciklas „Autoriai“

2018. 09. 27.

 
Spalio 2 - lapkričio 2 dienomis Jaunimo teatre rengiamas pokalbių ciklas „Autoriai“. Jo vedėjas dramaturgas Mindaugas Nastaravičius kalbins sezono premjerų autorius: Valentiną Masalskį, Yaną Ross, Kamilę Gudmonaitę, Andrių Bialobžeskį, Adomą Jušką. Pokalbiuose bus ne vien pristatomos būsimos premjeros, bet ir paliestos aktualios šiuolaikinės kultūros, visuomeninio gyvenimo temos.
 
Pokalbių ciklą pradėsime spalio 2 d. susitikimu su spektaklio „Raudona“ režisieriumi Valentinu Masalskiu. Johno Logano pjesės „Raudona“ centre – viena ryškiausių XX amžiaus pokario Amerikos abstrakčiojo ekspresionizmo meno krypties asmenybių Markas Rothko. „Čia svarbi menininko senėjimo tragedija, taip pat jo supratimas, kad ateina kita karta. Pjesė parašyta apie ateinantį, o ne apie nueinantį žmogų“, - sako ne tik spektaklį režisuojantis, bet ir  Rothko vaidmenį kuriantis Valentinas Masalskis.
 
Spalio 10 d. pokalbių ciklą tęsime susitikimu su spektaklio „Vienos miško pasakos“ režisiere Yana Ross: „Europai vėl pavojingai priartėjus prie nacionalizmo ir iškilus ultradešiniosioms partijoms, Horvátho dramaturgija tapo nepaprastai šiuolaikiška ir svarbi“, – sako režisierė. 1931 metais parašyta Ödöno von Horvátho pjesė „Vienos miško pasakos“ buvo savotiškas dramaturgo perspėjimas apie nacizmo grėsmę, kuri virto realybe 1933 metais, Adolfui Hitleriui tapus Vokietijos kancleriu.
 
Spalio 17 d. vyks susitikimas su poetinio spektaklio „Valhala. Poetiniai (Išsi)tardymai“ režisieriumi Andriumi Bialobžeskiu. Jaunimo teatro aktorius Andrius Bialobžeskis pristato savo autorinį darbą pagal poeto Rimvydo Stankevičiaus trijų dalių rinkinio „Valhala“ eiles. Per jį kūrėjas siekia perteikti ne tik dvasinį ryšį su jam artimu poetu, bet ir savo asmeninę patirtį.
 
Spalio 23 d. susitiksime  su viena ryškiausių jaunosios kartos režisierių Kamile Gudmonaite, kuri Jaunimo teatre stato spektaklį „Sapnavau laisvę“. „Mūsų tikslas – tirti, ar yra įmanomas dialogas tarp visuomenės ir atstumtųjų. Ar mums įmanoma kalbėtis?“ – sako Kamilė Gudmonaitė. Ji kartu su dramaturge Tekle Kavtaradze naują spektaklį kuria tyrinėdamos kalinių gyvenimus. Abi menininkės šiemet reziduoja Jaunimo teatre tam, kad pasirengtų įgyvendinti savo projektą. Kūrėjos lankosi Lukiškių kalėjime ir susitikinėja su nuteistaisiais iki gyvos galvos.
 
Pokalbių ciklą užbaigsime lapkričio 2 d. susitikimu su Eimunto Nekrošiaus mokiniu, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos IV režisūros kurso studentu Adomu Juška. Praėjusį sezoną Jaunimo teatre A. Juška debiutavo spektakliu Šveikas“ pagal Jaroslavo Hašeko knygą Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai. Šį sezoną toliau tęsiame bendradarbiavimą su jaunuoju režisieriumi, kurio rezultatu taps naujo spektaklio pastatymas.
 
„Penki skirtingai menininkai – penki būsimi spektakliai, tačiau pokalbių ašimi taps ne pastatymai, ne meninių vizijų aptarimas, o kūriniai ir esminės jų temos. Kalbėsimės apie būtąjį ir esamąjį laiką, apie kasdienybę, jos turinius ir formas. Kiekvienas iš šių menininkų į tikrovę, jos įtampas žvelgia skirtingai. Mėginsime suprasti, kodėl taip yra. Ir kiek tų tikrovių, supančių mus visus kasdien“, – sako M. Nastaravičius.  
 
Jaunimo teatro sezono pradžios pokalbių ciklo „Autoriai“ datos:
 
Spalio 2 d. 18:00 val. - Valentinas Masalskis (Salė 99)
Spalio 10 d. 18:00 val. -  Yana Ross (Salė 99)
Spalio 17 d. 18:00 val. - Andrius Bialobžeskis (Studija) 
Spalio 23 d. 18:00 val. - Kamilė Gudmonaitė (Studija) 
Lapkričio 2 d. 18:00 val. - Adomas Juška (Studija)
 
Į pokalbius žiūrovai kviečiami nemokamai.