Naujienos

Eimunto Nekrošiaus „Jobo knyga“ Jaunimo teatre

2017. 09. 28.

 

Jaunimo teatras pradeda bendradarbiavimą su teatru „Meno fortas“. Pirmąjį 53 – ojo sezono pusmetį Jaunimo teatre bus rodomas 2014 m. režisieriaus Eimunto Nekrošiaus pastatytas spektaklis „Jobo knyga“. Tai jau antrasis režisieriaus darbas, sukurtas pagal Biblijos tekstus: pirmasis – 2004 m. pastatytas spektaklis „Giesmių Giesmė“.

Panaudodamas „Jobo knygos“ tekstus, režisierius spektaklyje kelia būties, tikėjimo, tiesos, radikalios abejonės klausimus. Viename interviu apie šį pastatymą režisierius yra teigęs“ „Mes nebandome apimti viso kūrinio, tik kai kuriuos fragmentus. Nebūtinai tai – svarbiausi kūrinio fragmentai. Bet kiek pats suvokiau, kiek mano galimybės leido, tą ir pabandžiau perkelti į sceną. Retai statomas šitas veikalas – dar takas nepramintas. Kai žinomas pjeses imi, nori nenori susipažįsti su praeities pastatymais. Kryptys, akcentai per laikmetį jau sudėlioti, nuo jų, kaip nuo orientyrų, nenukrypsi. O čia – negarsus, ramus, tylus spektaklis“.

Pagrindinį vaidmenį spektaklyje kuriantis aktorius Remigijus Vilkaitis tokiu būdu sugrįžta į teatrą, kuriame sukūrė vienus svarbiausių savo vaidmenų. Spektaklyje taip pat vaidina Vygantas Vadeiša, Salvijus Trepulis, Vaidas Vilius, Marija Petravičiūtė, Simonas Dovidauskas, Milda Noreikaitė.

„Tris matmenis – Dievo, Velnio ir Žmogaus – Nekrošius pamatuoja. Jis turi savo menininko metrą ir nesibodi jo parodyti dažname spektaklyje. Šį kartą tai durų stakta, pro kurią įeina Jobas. Dievas jį kaip vaiką kokioje poliklinikoje pastato „po metru“ ir pamatuoja. Jis dar neužaugęs, dar telpa į jam priklausančią skalę. Tuo pačiu mums režisierius leidžia pamatyti, įsidėmėti stebėtinai skaidrų Remigijaus Vilkaičio veidą. Lyg vaiko. Ir ši paprasta nekrošiška „aritmetika“ kosminiu greičiu keičia visas sąlygas. Gan greitai Vilkaičio žmogus tampa neišmatuojamas jokiais metrais“.

Daiva Šabasevičienė

„Per nepilnas dvi spektaklio valandas pagrindinis spektaklio aktorių trejetas (R. Vilkaitis, S. Trepulis, V. Vadeiša) ir neišvengiamas E. Nekrošiaus spektaklių „lazzi“ – „kalbantys mimai“ [...] daugiau pasakantys judesiu, nei žodžiu, pasiekia tokį veiksmo intensyvumą ir įtampą, kad nuo jos net užsidega net R. Vilkaičio herojaus lempučių girlianda, svilinanti Jobo bičiulių rankas. Jo kančios akivaizdoje jie, praradę žadą, vienas kitą tramdo: „Patylėk“. Ir atėję aplankyti savo neleimės ištikto draugo, jie tyli septynias dienas ir naktis. Net Dievas su šėtonu žvalgosi lyg susigėdę, ką jie savo sumanytu eksperimentu yra pridarę“.

Valdas Vasiliauskas

Spektaklis „Jobo knyga“ Jaunimo teatre bus rodomas spalio 1 ir gruodžio 8 dienomis, didžiojoje salėje.