Naujienos

Švenčiame Pasaulinę teatrų vaikams ir jaunimui dieną

2017. 03. 21.

 

Kiekvienais metais kovo 20-ąją švenčiame Pasaulinę teatrų vaikams ir jaunimui dieną.

Tokios tradicijos atsiradimą nulėmė tarptautinė teatrų vaikams ir jaunimui asociacija ASSITEJ, kuri vienija viso pasaulio teatrus, teatrines įstaigas, trupes ir individualius menininkus, kuriančius vaikams ir jaunimui. Ji pasiūlė išskirti teatrą vaikams ir jaunimui kaip atskirą segmentą ir auditoriją turintį meno reiškinį. Todėl pagrindinis kovo 20 d. minėjimo tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į scenos meną, skirtą jauniesiems žiūrovams. Tą dieną teatrai visame pasaulyje organizuoja specialias šventes, koncertus ar kitaip prisideda prie ASSITEJ siūlomos iniciatyvos, kurios pagrindinė žinutė ragina dažniau atvesti vaikus į teatrą.

„Dauguma tėvų supranta knygų skaitymo naudą vaikams, nepaisant to, ar patys yra aktyvūs skaitytojai, ar ne. Jie suvokia šio užsiėmimo praktinę vertę ir pripažįsta, kad toks gebėjimas ateityje tarnauja lyg pasas keliaujantiems per realų pasaulį link fantazijų karalystės. Tėvai netgi stengiasi surasti tokią knygą, kuri sužadintų vaiko vaizduotę ir skatintų jį įveikti sudėtingesnę literatūrą. Kodėl neturim tokio paties supratimo, kai kalbame apie vaikų patirtį teatre? – klausia tarptautinės organizacijos ASSITEJ prezidentė Yvette Hardie. – Pasaulinės teatro dienos vaikams ir jaunimui minėjimas – tai kvietimas pripažinti, kad vaikų patirtis teatre priklauso nuo juos supančių suaugusiųjų ir jų bendro požiūrio į meną. Todėl mes sakome tėvams: veskite vaikus į teatrą.“

Šiais metais kovo 20 diena yra pirmadienis, Jaunimo teatre – nedarbo diena, tad jos minėjimas buvo perkeltas į antradienį. Kovo 21 d., 16 val., teatre viešėjo Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos teatro studija „N-7“. „Salėje 99“ buvo pristatytas šios studijos parengtas spektaklis „Bučiuoju, Oskaras!“, pagal E. E. Schmitto pjesę. Spektaklio scenografė ir režisierė – ilgametė Jaunimo teatro aktorė Janina Matekonytė-Antanėlienė. Vaidmenis atliko Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos 1–4 klasių gimnazistai. „Bučiuoju, Oskaras!“ – tai sukrečiantis pasakojimas apie dešimtmetį berniuką, vardu Oskaras, sergantį sunkiai pagydoma liga, apie tai, kaip svarbu įgyti drąsos ir neprarasti gyvenimo džiaugsmo mirties akivaizdoje.

Renginys nemokamas.