Naujienos

„Tekstūros“: jauni autoriai ir nauji tekstai

2017. 04. 12.

Valstybinio jaunimo teatro literatūrinių renginių ciklas „Tekstūros“ – tai susitikimai su įdomiausiais jaunosios kartos autoriais, pristatančiais naujus savo prozos, poezijos ir dramaturgijos kūrinius. Tai diskusijos apie šiandieninę literatūrą ir jos pokyčius.
 
Pasak teatro vadovo Audronio Liugos, „Tekstūrų“ tikslas – paskatinti rašytojo ir teatro susitikimą, ieškoti naujų bendros kūrybos formų, o žiūrovams pasiūlyti galimybę susipažinti su autoriais – ne tik pradedančiais dramaturgais, bet ir skaitytojų jau įvertintais jaunais prozininkais ir poetais.
 
„Tekstūrų“ kuratorius – Jaunimo teatre pradėjęs dirbti dramaturgas Mindaugas Nastaravičius. Jo teigimu, teatro scenoje pirmiausia siekiama sutelkti dėmesį būtent į tekstą, idėją, pasakojimo būdą, o konkretus kūrinys – jau išleistas ar ką tik baigtas rašyti – padiktuoja ir jo pristatymo formą. Vėliau renginių ištraukas galima pamatyti „Tekstūrų“ partnerio – portalo 15min – Kultūros rubrikoje.
 
„Režisieriai nuolat skundžiasi, kad Lietuvoje beveik neturime šiuolaikinių pjesių. Tačiau yra keliolika talentingų jaunų žmonių, bandančių jas rašyti. Ir dar keliasdešimt, rašančių ne teatrui, bet vis tiek suprantančių, kas yra charakteris, veiksmas, istorija. Tad ir vienus, ir kitus pristatysime tiek režisieriams, tiek šio teatro žiūrovams“, – teigia M. Nastaravičius.
 
Jau įvykę susitikimai ir kūrinių pristatymai:
 
Gegužės 14 d. – dramaturgės Birutės Kapustinskaitės „Niekada nežinai“.
Birželio 4 d. – poeto Gyčio Norvilo „Grimzdimas“.