Naujienos

Režisierė M. Klimaitė bandys demaskuoti žmogaus pasąmonės modelį

2016. 04. 20.

 
Valstybinis jaunimo teatras birželio 2–3 d., 18 val., kviečia į režisierės Monikos Klimaitės premjerą – spektaklį „Perplex“. Pirmą kartą sostinėje spektaklį kurianti režisierė pasirinko žymaus vokiečių dramaturgo Mariuso von Mayenburgo pjesę ir siūlo pakalbėti apie šiuolaikinį žmogų, jo tapatybę ir tos tapatybės trapumą, (dez)informacijos perpildytame pasaulyje. 
 
Pjesėje veiksmas vyksta jaunos poros namuose. Ką tik iš atostogų grįžę Eva ir Robertas, įėję į savo butą, pamato, kad jame vyrauja netvarka: perstumdyti baldai, nėra jų asmeninių daiktų, dingusi elektra. Visa tai byloja apie pasikeitusią situaciją namuose. Netrukus pasirodo jų draugai Judita ir Sebastianas. Laikini buto gyventojai, kurie rūpinosi namais, kol šeimininkai buvo išvykę, dabar elgiasi taip, tarsi jie būtų teisėti savininkai. Toliau sekantys įvykiai yra sunkiai nupasakojami – keturių žmonių bandymas susikalbėti ir išsiaiškinti, kas yra kas, transformuojasi į siurrealistinį balaganą. Absurdo fone netikėtai iškeliami meilės, religijos, gyvenimo prasmės ir savasties klausimai.
 
Anot jaunosios režisierės, šiuo spektakliu ji bandys demaskuoti ne tik šiuolaikinio žmogaus pasąmonės modelį, bet ir patį teatrą, kuriantį apgavikišką realybės iliuziją. Kalbėdama apie pjesės pasirinkimą, rež. Monika Klimaitė sako: „Pirmiausia patraukė pjesės turinys, taip pat teksto stilistika, forma – toks siurrealistinis realizmas. Tarsi viskas aišku ir racionaliai suprantama, bet kartu yra kažkas nepaaiškinama, kaip, pavyzdžiui, Rene Magritte‘o darbuose. Papirko ir toji sodri Mayenburgo ironija. Visgi svarbiausia, renkantis medžiagą spektakliui, man yra tema ir tai, kiek ji aktuali, paveiki. Esu tikra – jei kūrinys svarbus tau, jis bus svarbus ir žiūrovui.“
 
Spektaklyje vaidina aktoriai: Giedrė Giedraitytė, Jonė Dambrauskaitė, Ignas Ciplijauskas ir Simonas Storpirštis. Spektaklio dailininkė – Paulė Bocullaitė, kostiumų autorė – Berta Bocullaitė, kompozitorius – Vytautas Leistrumas.