Naujienos

Vido Bareikio spektakliuose – aktorių kaita

2016. 03. 25.

Intriguojančios permainos lydi kitą savaitę rodomus režisieriaus Vido Bareikio spektaklius „Kovos klubas“ ir „Geras žmogus iš Sezuano“. Pagrindinio vaidmens atlikėją Ainį Storpirštį spektaklyje „Kovos klubas“ pakeis trupės „Degam“ ir dainuojančių mimų dueto „Neteisėtai padaryti“ narys, aktorius Rokas Petrauskas.

Prieš penkerius metus R. Petrauskas baigė LMTA magistrantūros vaidybos kursą (specializacija – pantomima). Iš karto po to aktorius kartu su kitais kurso draugais įkūrė nepriklausomų aktorių trupę „Degam“, dar vėliau atsirado muzikinė grupė „Neteisėtai padaryti“, kurios išskirtinis bruožas scenoje – mimų grimas ir kostiumai. Šį aktorių galima pamatyti ir kituose meno projektuose, Menų spaustuvės, Kauno mažojo teatro, Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektakliuose. Prieš keletą metų R. Petrauskas Dalios Tamulevičiūtės vardo teatrų festivalyje pelnė „Ryškiausio jaunojo aktoriaus“ apdovanojimą. 

     

Pirmąkart su V. Bareikiu aktorius susipažino dar repetuodamas „Kovos klubą“ 2011 m. Tik tuomet R. Petrauskas buvo vienas iš masuotės dalyvių, tačiau V. Bareikis įsidėmėjo šį darbštų ir organišką artistą. Netrukus režisierius pasikvietė R. Petrauską vaidinti „No Theatre“ spektaklyje „Kaligula“.    

„Manau, Rokas dabar išgyvena labai gerą profesinį laiką, turint omenyje tiek teatro, tiek  muzikinę jo veiklą, – apie naujo aktoriaus įvedimą į „Kovos klubą“ pasakoja V. Bareikis. – Visi labai laukiame šio debiuto, nes, žinoma, tai bus kitas vaidmuo, kita interpretacija ir kitoks spektaklis. Šiuo metu „Kovo klubas“ yra labai gyvas, mat neseniai į jį įsijungė jaunųjų aktorių būrys ir labai atšviežino masuotės rolę. Roko pasikeitimas irgi yra naujas ir mane džiuginantis judėjimas į priekį, šiame darbe, kurį aš labai myliu ir vertinu.“

Trupės "Degam" archyvo nuotraukos

 _______________________________

 

Aktorė Neringa Varnelytė laikinai negalės vaidinti spektaklyje „Geras žmogus iš Sezuano“, tad ją pavaduos Vido Bareikio kurso draugė, aktorė Elzė Gudavičiūtė. Aktorė prisipažįsta, kad Vido Bareikio spektaklį žiūrėjo net kelis kartus ir džiaugėsi nauja Bertolto Brechto interpretacija:  „Tai labai gražus komandinis viso Jaunimo teatro aktorių darbas. Manau, jog mano studijų laikų draugui, dabar jau intensyviai kuriančiam teatro režisieriui Vidui Bareikiui pavyko sukurti jautrų, komišką ir teigiamai nuteikiantį spektaklį. Jame stebina spalvinga aktorių vaidyba, gražios ir netikėtos dainos bei aktorių bandymas vaidinti kai kurias scenas vokiečių kalba.“

Aktorė su džiaugsmu priėmė pasiūlymą atlikti Našlės Šin vaidmenį ir taip prisijungti prie gausios šiame spektaklyje vaidinančios Jaunimo teatro aktorių komandos. Elzę Gudavičiūtę galima vis dažniau pamatyti Jaunimo teatre. Ji ne tik vaidina spektakliuose „Kovos klubas“ ir „Pabaigos ugnis“, bet kartu su Vidu Bareikiu dėsto teatro vadovo Algirdo Latėno suburtam naujam aktorių kursui, kuriam vaidybos pamokos vedamos Jaunimo teatro studijos patalpose.

Asmeninio archyvo nuotrauka