Naujienos

KAKĖ MAKĖ IR PAVOGTAS LAIKAS

2015. 11. 20.

 

Valstybinis jaunimo teatras kviečia mažuosius žiūrovus į jau antrąjį spektaklį apie nepaprastai smalsią ir žaismingą mergaitę Kakę Makę. Premjera pagal naujausią Linos Žutautės knygelę „Kakė Makė ir pavogtas laikas“ vyks gruodžio 5,6, 18 d., 12 ir 15 val. Kaip ir praėjusį kartą, spektaklį režisuoja Virginija Kuklytė, o pagrindinį vaidmenį kuria aktorė Dalia Morozovaitė. Taip pat vaidina aktoriai: Aušra Pukelytė, Giedrius Arbačiauskas, Ignas Ciplijauskas, Aleksas Kazanavičius, Simonas Storpirštis ir Šarūnas Gedvilas. Scenografiją kuria teatro dailininkas – butaforas Simonas Dūda, kostiumus – Vita Eidimtaitė, choreografiją ruošė aktorė ir šokėja Sigita Mikalauskaitė. Spektaklio kompozitoriai – Eglė Sirvydytė ir Martynas Gailius.

Praėjo lygiai metai, kai Jaunimo teatro mažojoje salėje įvyko spektaklio „Kakė Makė“ premjera. Nuo to laiko kiekvieną mėnesį teatras sulaukdavo mamyčių laiškų su raginimais kuo dažniau rodyti spektaklį. Vaikai jį nori pažiūrėti net po kelis kartus, ir ne tik su broliais ir seserimis, o su visa šeima. Tie nuoširdūs prašymai ir šiais metais pasirodžiusi jau penkta L. Žutautės knygelė, paskatino dar kartą imtis Kakės Makės temos. Naujame spektaklyje, kaip ir knygelėje, bus kalbama apie vaikams puikiai žinomą jausmą – nuobodulį, kurio niekaip neišeina atsikratyti dėl staiga kažkur dingusio laiko.

„Dingęs laikas labai aktuali sąvoka tiek mažiems, tiek dideliems. Juk dažnai sakome: „Šiandien planavau tiek daug nuveikti, tačiau, žiūrėk, jau vakaras atėjo ir nieko nesuspėjau“. Buvo pirmadienis, po akimirkos, jau savaitgalis. Ruduo, regis, tik prasidėjo, o miestas jau ruošiasi Kalėdoms. Kur tas laikas dingo?“, –  sako V. Kuklytė, kuriai dingusio laiko „problema“ yra puikiai pažįstama. Anot jaunosios režisierės, vaikams sunkiai suvokiama laiko prasmė yra gana sudėtingas iššūkis.  Vaikui penkios minutės atrodys kur kas ilgesnis laiko tarpas, nei suaugusiam žmogui.  To pasėkoje, režisierė įžvelgia bendravimo klaidas, kurias daro šiuolaikiniai tėvai:  „Dažnai tėvai sako frazę, kuri  vaikui yra nesuprantama: „Truputį ramiai pasėdėk“. O ką vaikui veikti ramiai sėdint? L. Žutautė pasiūlė sprendimą – reikia skaityti knygas! Jos atveria beribę fantaziją ir keičia laiko pojūtį. Man ypatingai džiugu, kad laiko „priešu“ tapo ne kompiuteris ar mobilus telefonas, o būtent knygos“, – apie naujausią knygelės istoriją ir būsimą premjerą kalba V. Kuklytė.

Spektaklyje „Kakė Makė ir pavogtas laikas“  vaikai išvys ne tik jau žinomus, bet ir naujus personažus, patirs dar daugiau nuotykių, išgirs naujas ir linksmas Kakės Makės dainas bei sužinos nuolat sekiojančio iš paskos, paslaptingojo šuniuko vardą.