Naujienos

ELEMENTORIUI - 50 metų!

2015. 10. 13.

Teatro studija „Elementorius“ yra seniausia nuolat veikianti mėgėjų teatro studijų Lietuvoje, ir šiais metais ji mini savo kūrybinės veiklos 50 metų jubiliejų. Tai unikalus kultūrinis – socialinis reiškinys, davęs pradžią daugiau nei 100 žymių menininkų. Skirtingais tarpsniais studiją lankė šiandien garsūs ir žinomi žmonės: aktoriai (Nelė Savičenko, Gediminas Storpirštis, Saulius Balandis, Vytautas Rašimas, Ingeborga Dapkūnaitė ir kt.), režisieriai (Cezaris Graužinis, Vytautas V. Landsbergis, Giedrė Beinoriūtė ir kt.), teatro kritikai, poetai ir rašytojai, fotografai ir muzikantai bei daugybė kitų meno srities atstovų.

Daugiau nei 30 metų šiam iš pradžių Vilniaus Respublikinių profsąjungų kultūros rūmų moksleivių dramos būreliui vadovavo a.a. Jaunimo teatro aktorė Valerija Marcinkevičiūtė – Karalienė, pelniusi ne vieną savo veiklos įvertinima. Šiuo metu teatro studijos „Elementorius“ vadovai ir jaunosios kartos ugdytojai – Eglė ir Gediminas Storpirščiai bei aktoriai Vytautas Rašimas ir Ainis Storpirštis.

Daugybė žinomų aktorių ir režisierių su didžiausia meile prisimena, kai po pamokų traukdavo į repeticijas. „Profsąjungų rūmai man buvo Meka – tas kalnas ir tas baltas pastatas, į kurį kiekvieną kartą lipdavau su kažkokia viltim, [su] kažkokia nenusakoma kažkas šiandien bus nuojauta“ – apie laiką praleistą būrelyje mintimis dalinasi aktorė Nelė Savičenko.

Per 50 metų teatro studija „Elementorius“ sukaupė didelį kūrybinės veiklos palikimą, yra dalyvavusi visuose svarbiausiuose respublikiniuose vaikų ir jaunimo teatrų festivaliuose ir pelniusi daugybę pdovanojimų. „Būrelis mano gyvenime reiškė, kad atsirado kažkoks tikslingumas. <...> Aš gavau kryptį“, – teigia Andrius Bialobžeskis.

Režisierius Cezaris Graužinis apie būrelį pasakojo: “Aš užsikabinau, nes man pasirodė, kad būti tenai, tai lyg priklausyti kažkokiam elitiniam klubui.<...> Ir dėl to norėjosi būti tame tarpe, norėjosi priklausyti tai išrinktųjų kastai viso Vilniaus kontekste.“ Šiltų ir jausmingų žodžių negaili ir kiti buvę teatro studijos nariai, čia ir formavę profesinius įgūdžius bei atrasdami save.

Minėdama šią garbingą sukaktį studija „Elementorius“ kviečia visus mylinčius teatrą į jubiliejinį teatrų festivalį „Elementoriui – 50“, kuris vyks 2015 m. spalio mėn. 27 d. Valstybiniame jaunimo teatre. Nuo 11 val. lankytojus džiugins ne tik studijos „Elementorius“, tačiau ir kitų Lietuvos miestų vaikų ir jaunimo teatrų pasirodymai. Na, o 19 val. bus pristatyta studijos istorijos knyga „Elementorius. Legendinis dramos būrelis ant Tauro kalno“. Pristatyme dalyvaus knygos autoriai Dalia Cidzikaitė, Gediminas Storpirštis bei studijos esami ir buvę auklėtiniai.

Kviečiame apsilankyti, renginiai nemokami!