Edukacinis nuotykis

„Neatpažintas neskraidantis objektas arba nežinomybės nelaboratorija“ - režisierės Saulės  Norkutės ir scenografės Šarūnės Pečiukonytės sukurtas edukacinis nuotykis. 

Dalyvių tyrimo objektas — tai didelė keista pilka dėžė, netikėtai atsidūrusi teatre. Edukacinio užsiėmimo metu pasitelkę įvairius įvietinto teatro kūrimo principus mėginsime ieškoti atsakymų į klausimus: kas šią dėžę teatre paliko? Koks turinys joje slepiasi? Kokius naujus metodus turime išrasti nežinomybei tyrinėti? Kokios istorijos gimsta jungiant iš pažiūros atsietas dalis, ir t.t. Ką susitikimas su nežinomybe atskleidžia mums apie mus pačius? 

Nukreipę žvilgsnį į šį nežinomą objektą ir jame besislepiantį turinį, dalyviai po truputį įgis įrankių ir sužinos naujų būdų, kaip tyrinėti nežinomybę savyje bei artimoje aplinkoje. Drauge su menininkėmis mes iššūkį vaizduotei ir pabandys nežinomybei suteikti ne baisaus, griaunančio ir nesuprantamo monstro/jausmo formą, o pasižiūrėti į ją kaip į  atvirą galimybę, kuri kviečia tirti, kurti ir augti. 

Režisierė Saulė Norkutė ir scenografė Šarūnė Pečiukonytė 2020 m. drauge su Lietuvos mokyklų penktų – septintų klasių moksleiviais ir jų mokytojais surengė edukacinį projektą „Susitikimas nežinomoje teritorijoje“ (dalinai finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ltkt.lt), jo metu visa komanda domėjosi, kaip mes kalbame apie nežinomybę ir kokiomis saugiomis priemonėmis ją galima tyrinėti. Vienas pagrindinių šio projekto veikėjų – vaizduotė. Komanda domėjosi ir mokėsi kūrybingai tyrinėti nežinomus dalykus, naudotis nuotolinėmis galimybėmis, lavinti vaizduotę. Šį edukacinį užsiėmimą menininkės parengė pagal „Susitikimo nežinomoje teritorijoje“ metu drauge su moksleiviais ir mokytojais sukauptą patirtį.

 

 

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ltkt.lt

 

VJT informacija