pagal Hanso Christiano Anderseno pasaką

COLIUKĖ

Režisierius: Ričardas Matačius
Trukmė: 1 val. 20 min.

Pjesės autorė: Gailė Garnelytė
Kostiumų dailininkė: Berta Bocullaitė
Scenografas: Simonas Dūda
Spektaklio muzikos autorius: Martynas Bialobžeskis
Video projekcijų režisierius: Justinas Vencius
Operatorius: Adomas Jablonskis
Iliustratorius: Artiomas Brančelis
Grimo dailinnkės: Vaida Lingienė, Žydrūnė Misiūnienė

Vaidina: 
Dalia Morozovaitė, Jonė Dambrauskaitė, Kristina Andrejauskaitė, Ignas Ciplijauskas,
Nerijus Gadliauskas, Aleksas Kazanavičius, Janina Matekonytė, Kristina Ovčinikaitė,
Aušra Pukelytė, Saulius Sipaitis, Simonas Storpirštis

Premjera 2016 m. lapkričio 26, 27 d.Aprašymas

Jaunimo teatro spektaklis „Coliukė“ – tai danų rašytojo H. K. Anderseno pasakos interpretacija. Realizuoti šią visiems puikiai žinomą istoriją teatro scenoje ėmėsi jaunas režisierius Ričardas Matačius (g. 1982), sukūręs per dešimtį įvairaus žanro trumpametražių filmų ir kurio pastarųjų metų darbai vis dažniau įgyvendinami teatro, performatyvaus meno srityse.

Spektaklis vaikams „Coliukė“ – R. Matačiaus režisūrinis debiutas teatro scenoje. Savojoje interpretacijoje režisierius perteikia pasakos pasaulį, jungdamas originalius multimedijos vaizdus su aktorių vaidyba. Vaizdo ir animacijos projekcijos nukelia žiūrovus į paslaptingą gyvūnų, gėlių ir vabzdžių karalystę... Per trimatį vaizdą siekiama pažvelgti į „Coliukės“ pasaulį šių dienų vaiko akimis.

"Coliukę pavadinčiau ne pagrindiniu, o jungiančiuoju personažu. Ji - kaip veidrodis, nuolat užduoda klausimus, į kuriuos atsakymų reikia ieškoti savyje. Pati Coliukė niekada neteigia, ji tik klausia. Spektaklyje nėra pateikiamas nė vienas atsakymas. Juos žiūrovas turi atrasti pats", – teigia režisierius.

2015 m., panaudodamas multimedijos galimybes, R. Matačius kartu su aktore Aušra Pukelyte Jaunimo teatre sukūrė spektaklį paaugliams „Teritorija“. R. Matačius už šį darbą buvo nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“.
 
Spektaklį remia:
 Galerija