Mattias Andersson

BĖGIKAS

Režisierius: Olga Lapina
Trukmė: 1 val. 15 min.

Scenografas ir kostiumų dailininkas: Marijus Jacovskis
Kompozitorius: Antanas Jasenka
Judesio kompozicijų autorė: Sigita Mikalauskaitė

Vaidina:
Ignas Ciplijauskas, Sergejus Ivanovas, Aleksas Kazanavičius, Dalia Morozovaitė,
Kristina Ovčinikaitė, Aušra Pukelytė, Dovilė Šilkaitytė

Premjera 2016 m. spalio 20, 21 d.Aprašymas

Ar nesijaučiame, kad esame verčiami būti nugalėtojais? Ar sėkmės visuomenės nuostatos neįspraudžia jauno žmogaus į lyderio arba lūzerio rėmus? O ką reiškia būti sėkmingu žmogumi? Šiuos klausimus kelia spektaklio „Bėgikas“ kūrėjai. Šiuolaikinio švedų dramaturgo Mattiaso Anderssono  (g. 1969) to paties pavadinimo pjesę realizuoti teatro scenoje ėmėsi jauna režisierė Olga Lapina.

Istorijos centre – penki mokykloje besimokantys paaugliai. Veiksmas vyksta sporto salės persirengimo kambaryje, kur vieni vaikai ruošiasi sporto varžybomis, kiti gi daugiau dėmesio skiria mokinių erzinimui ir patyčioms. Geriausias mokyklos bėgikas palūžta, kai yra priverčiamas praleisti svarbiausią metų bėgimą.
 
Vieną iš pagrindinių personažų kuria aktorius Sergejus Ivanovas. „Jau pats mano kuriamo herojaus vardas – Pradis – simbolizuoja tam tikrą pradžią: jauno žmogaus gyvenimo, spektaklyje pasakojamos istorijos, kurią jis vis bando ir bando pradėti pasakoti, ir kaskart užstringa... Spektaklis skirtas paaugliams, kurie, kaip ir pjesės herojai, laužo taisykles, mėgina išsivaduoti iš savotiškų rėmų, į kuriuos juos mėgina įsprausti tėvai, aplinkiniai. Maištas, bandymas ieškoti savo kelio, savasties – visa tai artima jauniems žmonėms, besiformuojančioms asmenybėms. Ir, žinoma, svarbiausia čia – meilė, kuri suteikia sparnus ir padeda įveikti aukščiausias tvoras...“, – pasakoja aktorius S. Ivanovas.
 
Spektaklyje kalbama apie besiformuojančios asmenybės mėginimą išgyventi atšiauriame ir ciniškame pasaulyje. Taip pat nagrinėjamos patyčių, smurto tarp paauglių, negalėjimo pritapti prie sociumo temos, o visas pasakojimas konstruojamas pasitelkus jaunimo žargoną. Tačiau spektaklio kūrėjai neina tiesmuku keliu, o ieško sąlygiškų priemonių pasakojimui apie jauno žmogaus pasaulėjautą plėtoti.
 

Spektaklį remia:

 


Galerija